Andmebaaside võrdlus

Andmebaase laiemas mõttes on iseloomult mitmesuguseid:

Kõikide koolkondade esindajatel on otseloomulikult olemas kinnise lähtekoodiga kommertstooted. Oracle on jätkuvalt liider relatsiooniliste andmebaaside turul, kuid ka avatud lähtekoodiga andmebaasidele on kommertstugi olemas.

Põhilised kolm avatud lähtekoodiga relatsioonilist andmebaasi on Sqlite, MySQL ning PostgreSQL. Igaühel neist on oma erinevused, tugevused ja nõrkused:

  • Sqlite 3 on embedded andmebaas, mis tähendab et see üldjuhul pakendatakse ühe rakenduse sisse. Sqlite ei skaleeru kasutajate arvu poolest, kuna Sqlite hoiustab andmeid ühes failis ning garanteerib andmebaasi terviklikkuse lukustades selle sama andmebaasi faili transaktsioonide puhul. Keskmise lauaarvuti ketta puhul võib oodata jõudluse poolest 60 transaktsiooni sekundis. Kombineerides mitu INSERT lauset ühte transaktsiooni võib saavutada ~50000 kirje lisamise sekundis.

  • MySQL on ilmselt kõige populaarsem avatud lähtekoodiga andmebaas. MySQL-ile tuginevad populaarne veebipäeviku tarkvara Wordpress, foorumitarkvara phpBB, sisuhaldussüsteem Drupal ja paljud teised. Aastal 2010 ostis Oracle firma nimega Sun, kellele kuulus ka MySQL bränd. MySQL esialgsele loojale Michael Widenius jaoks oli vastuvõetamatu MySQL-i müük MySQL-i kõige suuremale konkurendile, mistõttu ta lõi MySQL-i avatud koodibaasist uue MariaDB-nimelise andmebaasitarkvara. Red Hat on juba vastu võtnud otsuse oma Red Hat Enterprise Linux 7 distributsioonis minna üle MySQL-ilt MariaDB-le, mis värvikalt kirjeldab seda, et GPL litsentsi all olevat tarkvara pole võimalik välja suretada, kui on olemas suur kasutajaskond.

  • PostgreSQL on kõige võimalusterohkem ja suurfirmade vajadusi silmas pidav avatud lähtekoodiga andmebaasi tarkvara. Kuna PostgreSQL katab ka vajadused mida Sqlite ning MySQL rahuldavad ning paljugi enamat, on see kõige sobivam tarkvara, mille peale üks relatsiooniliste andmebaaside koolitus üles ehitada.

Postgres SQL