Minimalistlik veebipõhine LDAP kasutajaliides16. Sep '14
Sissejuhatus
Tallinna koolide Linuxile üleviimise projektis osutus problemaatiliseks kasutajate haldus. GOsa2 ja analoogsed lahendused on resursinõudlikud, keerukad kasutada ning eeldavad IT-juhtide välja koolitamist. Seetõttu võtsingi kätte ja kirjutasin ise ühe 1.
Koduekraan
Kasutajaliides on mobiilisõbralik kuna tihtipeale on IT-mees mööda asutust ringi seiklemas, et abistada tavakasutajaid.
Asutused
LDAP kontekstist tuntud domeeni asemel kasutasin hoopiski terminit "asutus" kuna see on hulga loogilisem arvestades mingi-kool.mingi-linn.edu.ee domeenide hierarhiat.
Kasutajad
Igal asutusel on omad administraatorid kes saavad kasutajaid lisada, paroole lähtestada ning kontosid kustutada. Kasutaja lisamine käib isikukoodi järgi selleks et protsess veel valutumaks teha. Kasutajale saab esialgse parooli otse e-postiga saata. Parooli lähtestamisel samuti saadetakse kasutajale ajutine parool e-postiga.
Kokkuvõte
Käesolev tarkvarajupp peaks elu lihtsamaks tegema neil, kes soovivad näiteks oma lõbuks LDAP serverit käitada ning seal oma perekonna arvutite kasutajakontosid hoida. Ubuntu baasil sülearvuteid on üsna lihtne autentima panna vastu LDAP-i sssd 2 abil. EENetil on käsil projekt ühtlustada koolide arvutite autentimine keskse LDAP-i abil ning seega pikemas perspektiivis käesolev häkk on muidugi juba nüüd aegunud 3.